Мъртва майка роди живо бебе

14.11.2013 / 17:03 0

Бебе е родено живо и здраво от майка, изпаднала в мозъчна смърт в 15-та седмица от бременността, съобщиха от болницата в унгарския град Дебрецен. Лекарите изчакаха няколко месеца и едва сега съобщават за научното постижение. Директорът на научно-изследователския център в Университета в Дебрецен Бела Фереди разкри, че бебето е било извадено през лятото с цезарово сечение, а сега вече е у дома при семейството си.

Детето е родено в 27-ата седмица, тежало е 1 кг и 420 грама и е било в добро здравословно състояние. Майката изпаднала в мозъчна смърт в 15-ата седмица от бременността в резултат на мозъчен кръвоизлив, пише Блиц. Тя е била поддържана в това състояние чрез системи в продължение на 3 месеца и е износила бебето.

"На науката са известни досега два подобни случая на раждане в състояние на мозъчна смърт. Уникалното в този случай е, че сега след раждането бяха извършени и трансплантации", обясни ръководителят на интензивното отделение в болницата д-р Бела Фереди.

Пет от органите на 31-годишната жена са трансплантирани на четирима пациенти след раждането на бебето. От болницата не разкриват нейната самоличност, нито пола на детето. Семейството й също остава анонимно, което се изисква от унгарското законодателство в случай на даряване на органи.


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама