Meси се развихри с хеттрик пред погледа на Стоичков

09.01.2016 / 19:11 0

Барселона постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над Гранада в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой за каталунците се превърна Лионел Меси, който реализира и трите попадения на "Камп Ноу". С едно попадение се отчете и бразилската звезда Неймар. Двубоят бе изгледан на живо от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който бе на трибуните в компанията на шампионите от "Каменица Фен Купа".

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха още в 8-ата минута чрез Меси, който бе точен след асистенция на Арда Туран. Каталунците продължиха да имат игрово преимущество и в 14-ата минута отново аржентинецът вкара за 2:0, пише блиц.

В 58-ата минута Меси реализира своя хеттрик. Неймар шутира, но топката срещна гредата и попадна у звездата на тима, който без проблеми вкара за 3:0. Това бе 28-ми хеттрик за него в испанския шампионат. В 83-ата минута Неймар оформи крайния резултат, реализирайки след асистенция на Луис Суарес.

Барселона излезе временно на първо място в класирането. Каталунците събраха актив от 42 точки и вече имат една повече от втория Атлетико (Мадрид). Утре "дюшекчиите" ще могат да си върнат лидерството, ако спечелят гостуването си на Селта от 21:30 часа. Гранада пък заема 17-то място със скромните 17 пункта.