Меси в основата на третия успех на Аржентина. Нигерия също на 1/8-финал

25.06.2014 / 21:03 0

Отборът на Аржентина записа трета поредна победа на Мондиал 2014, след като надви с 3:2 Нигерия в Порто Алегре и спечели категорично група “F” с девет точки. Суперзвездата на “гаучосите” Лионел Меси отново показа своя гений, като вкара за първи път две попадения в мач на световно първенство, съобщава "Спортал".

Четирикратният носител на “Златната топка” откри в 3-ата минута, а след това в даденото продължение на първата част отново изведе южноамериканците напред след брилянтно изпълнение на фаул и вече има четири гола.

Преди това още в 4-ата минута Ахмед Муса бе изравнил, а във втората минута след почивката отново нападателя на ЦСКА (Москва) прати топката в мрежата на Серхио Ромеро за 2:2.

120 секунди по-късно обаче Маркос Роко с коляно след центриране от корнер вкара своя първи гол за Аржентина и донесе третата победа от световното първенство.

Така Аржентина чака тази вечер да разбере кой ще бъде следващия противник на тима във вторник на стадион  Арена Сао Пауло.

Двукратните шампиони на света чакат втория в класирането на група “Е” между Франция, Швейцария, Еквадор и Хондурас.

Нигерия пък въпреки поражението остана на второ място с актив от четири точки и се класира на осминафинал на световно за първи път от 1998 година. Именно от Мондиала във Франция "орлите" трябваше да чакат до мача с Босна и Херцеговина, за да постигнат първи успех на световни финали.