Младите българи тръгнаха със загуба от Хърватия на Евро 2015

06.05.2015 / 23:18 0

Българските юноши до 17 години тръгнаха със загуба на европейското първенство, домакин на което е страната ни.

В мача на откриването момчетата на треньора Александър Димитров отктъпиха с 0:2 пред пълните трибуни на стадион "Берое" в Стара Загора. Около 12 000 възгоржени зрители не спряха да подкрепят младите си сънародници дори при негативен резултат.

А той стана такъв още в 24-ата минута, когато Бабич реализира четвъртото голово положение за своя отбор до този момент.

Хърватите превъзхождаха домакините в почти всеки компонент от футбола, освен може би в желанието за победа. В състова на гостите имаше поне четирима играчи, които вероятно още това лято ще са обект на интерес от страна на европейските грандове. За някои се говори, че вече имат подписани договори, както например за капитана Моро. Десетката на хърватите изглежда напълно завършен футболист, допусна първата си грешка при подаване чак в 39-ата минута, а до края на мача на практика сбърка само още веднъж.

След почивката младите българи успяха поне малко да изравнят играта. Имаха и няколко положения, при които можеше да падне изравнителен гол. Хърватите от своя страна намалиха оборотите и дадоха да се разбере, че напълно ще са доволни и на минимална победа. В добавеното време тя стана и по-убедителна след втори гол на резервата Блечич.

В другия мач от група "А" Австрия и Испания завършиха 1:1. Следващият мач на Българите е срещу Испания.

БЪЛГАРИЯ - ХЪРВАТИЯ 0:2 (0:1). Голмайстори: Бабич (24), Блечич (9+2). Съдия: Павел Рачковски (Полша). Жълт картон: Соса.

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Савов, Димитров (69 - Ковачев), Савов, Русев, Стефанов, Чандъров (53 - Янев), Стаматов, Христов, Головодов, Йорданов (67 - Йосков).

ХЪРВАТИЯ: Шемпер, Соса, Ерлич, Калайча, Солдо, Брекало, Джурасек (73 - Халилович), Маич, Моро, Гира (89 - Блечич), Бабич (61 - Ловрен)./24 ЧаСА