Младшата на Черно море с равенство срещу Левски в София

26.02.2015 / 12:52 1

Отборите на Левски и Черно море завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Двата тима изиграха равностоен мач, който логично завърши без победител. Преди почивката гостите от Варна играха по-организирано и имаха по-чисти положения пред вратата на съперника, но в крайна сметка през първата част гол не падна. През второто полувреме "сините" се активизираха и застрашиха по-сериозно вратата на Черно море. Така в 65-ата минута Левски стигна до попадение. След една многоходова атака топката стигна до Алекс Боримиров на чиста позиция в наказателното поле и синът на бившия национал откри с удар с левия крак. Радостта на домакините обаче бе кратка и шест минути по-късно тимът от Варна изравни. При едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Слави Славов, който с удар по земя я прати в мрежата.

Така след равенството Левски събра 54 точки в подреждането, с което се изравни с ЦСКА и Литекс на втората позиция. Тройката е на шест точки от лидера ДИТ Спорт. Черно море пък е на пето място с 49 точки.