Младшата на Черно море удари Левски с 2:0

17.09.2014 / 13:46 1

В дербито от VІІІ кръг на Елитната футболна група до 17 г. юношите младша възраст на Черно море победиха с 2:0 Левски на стадиона под Аспаруховия мост. Преди 10-ина дни това стори и дубълът на варненци.

Срещата започна отлично за домакините. Още в 50-ата секунда се стигна до 1:0 чрез Валери Христов, който беше изведен на отлична позиция от топ-реализатора Валентин Йосков. В 48-ата минута двама си размениха ролите и Йосков удвои резултата. В 62-ата минута Кристиян Събев се откъсна сам срещу вратаря на „сините” и беше задържан пред наказателното поле, но съдията остана безмълвен. Пак той в следващата минута от пряк свободен удар изпрати топката на сантиметри покрай гредата.

Изнервените от негативния развой левскари заиграха грубо. В края на мача те фаулираха вратарят на Морето Христо Ковачев, избутвайки го в мрежата с уловената от него топка.

Наставникът Калоян Георгиев сподели, че е доволен от себераздаването на момчетата. Според него отборът е изпълнил тактическите указания и е постигнал заслужена победа.
Успехът изпрати Черно море на второ място във временното класиране преди изиграването на всички срещи от този VІІІ кръг.

Черно море U17: Христо Ковачев, Валери Христов, Цанко Иванов, Христо Илиев, Марин Сираков, Румен Касабов, Костадин Георгиев, Светослав Павлов, Кристиян Събев, Валентин Йосков, Слави Славов (Симеон Симеонов, Габриел Атанасов, Владислав Данчев, Мартин Петров)