Момичетата на Спартак с трето място на турнир в Ловеч (снимки)

15.06.2014 / 18:34 0

Варненският Спартак завърши на трето място в турнир за момичета до 18 години, който се проведе в Ловеч. В така наречения фестивал на футбола бяха поканени осемте най-добри отбора от различни региони на страната.

Тимът на Елена Пеева стартира с нулево равенство срещу Ел Пи Суперспорт, след което удари Лейдис (Севлиево) с 2:0 и домакините от Литекс с 1:0. Заради по-лошата си голова разлика обаче варненки останаха втори в своята група и така играха за бронзовите медали. В малкия финал Спартак тресна с 2:1 Спортика и се качи на почетната стълбичка на медалистките. Шампион стана Ел Пи Суперспорт.

Трябва да се отбележи, че варненки играха в състав от момичета на по 14 и 15 години, а най-голямата девойка бе на 16. Така те мериха сили срещу какички и въпреки това се представиа особено успешно. "Хубаво е, че участвахме в този турнир. Момичетата играха срещу по-големи футболистки и се справиха изключително добре. Това говори много добре за женския футбол във Варна. Показахме, че той има бъдеще. Дано да има кой да ни помага финансово, за да можем да продължаваме напред", заяви за Petel.bg треньорката на Спартак Елена Пеева.

Този месец на тима й предстои участие на още един фестивал на футбола, този път за момичета до 16 години, който ще се играе в Стара Загора.