На 15 септември: Във варненско училище събират пари вместо букети, но цветя пак имаше, пари - не особено

15.09.2015 / 11:17 1

Дарения вместо букети събираха на днешния 15 септември във Варненската търговска гимназия "Г.С. Раковски". Инициативата е озаглавена "Дарение вместо цвете" и е инициирана от две учителки Радка Георгиева и Христинка Тодорова.

Идеята е в подкрепа на социалната чайна. Тя ще отвори в края на годината в морската столица и ще предостави менторска подкрепа и първа работа на младежи, израснали в домове.

Някои обаче пак бяха взели букети. В началото на тържеството на дъното на стъклената кутия имаше само десет лева с надеждата да се съберат повече. 
Сред присъстващите се чуваха коментари, че не е редно да се забранява на децата да купят букет и да дават левчета за дарение, след като възрастните в гилдията също могат да отделят от доходите си. 

Чайната е социален предприемачески проект, създаден през 2014 г. от Мая Донева и Стояна Стоева във Варна, България. Той има за цел да подкрепи млади хора проблемна социална и/или семейна среда, като им създаде възможност за независим живот. Чайната е замислена като алтернативно социално пространство, където младите хора с ограничен достъп до пазара на труда да получат своята първа работа.

Проектът съдържа три основни етапа:

Включване в менторска програма, в рамките на която младежите ще придобият знания и умения относно гражданските си права и задължения, ще развият социални и комуникативни умения, емоционална интелигентност.
Преминаване през обучителен център в рамките на чайната, където ще развият професионални умения в сферата на услугите.
Осигуряване на първо работно място, благодарение на което ще имат възможност да работят за подобряване качеството си на живот.
 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама