На полувремето: Два гола аванс за Реал, Марселиньо изгонен

09.12.2014 / 22:34 0

Реал води с 2:0 срещу Лудогорец на почивката между двете полувремена, съобщава "Гонг".

В 20-ата минута Марселиньо спря топката с ръка пред голлинията на вратата на Лудогорец и бе изгонен с директен червен картон, а съдията назначи дузпа. Роналдо бе точен и откри от бялата точка в полза на Реал - 1:0.

В 38-ата минута след корнер Гарет Бейл скочи най-високо и с глава вкара втория гол във вратата на Лудогорец.

Мачът е последен шанс за българския шампион да стигне до участие във фазата на елиминациите от Лига Европа, колкото и малък да изглежда той, предвид невероятната класа на съперника. За продължаване в Шампионската лига нашия шампион няма възможности.

Лудогорец трябва да спечели поне точка и да разчита Базел да победи като гост Ливърпул, за да изпревари с точка англичаните в крайното подреждане в групата. В случай на хикс в мача на „Анфийлд“ Лудогорец ще трябва да победи Реал, за да продължи напред. При победа на Ливърпул, трите точки отново са задължителни за българите, за да изпреварят в класирането този път Базел.

Юношата на Селта Дани Абало ще води атаката на Лудогорец тази вечер срещу Реал Мадрид. Абало бе предпочетен от треньора Георги Дерменджиев пред другите две опции – Хамза и Кишада.

Тази позииция не е чужда на испанеца, тъй като той започна на върха на атаката и в домакинството срещу Ливърпул, като дори отбеляза гол.

Постът централен нападател бе единствената дилема пред Дерменджиев за състава тази вечер.

Като титуляри по крилата ще стартират отдясно Мишо Алесандров и Върджил Мисиджан отляво.

В състава на Реал има доста промени в сравнение с обичайното, но голямата звезда Кристиано Роналдо е на линия, за да преследва нови голове. Освен него от останалите звезди сред титулярите са още Гарет Бейл, Иско и Тони Кроос.