Черно море отново падна в Ловеч. Бурабия изгонен

18.09.2015 / 21:51 2

Литекс победи Черно море с 1:0 в мач от 9-ия кръг на "А" група в Ловеч. Гола вкара Б ьорн Йонсен в 73-тата минута. Така варненци продължиха черната серия срещу своя съперник - те нямат победа в 7 поредни срещи и 12 години като гости.

"Оранжевите" започнаха по-силно и можеха да поведат в 12-ата минута, когато Петрус Бумал бе изведен сам срещу Георги Китанов, но не успя да нанесе добър удар. Секунди по-късно и Георги Минчев получи възможност да стреля, но топката прелетя над вратата.

В 15-ата минута Китанов се намеси отлично и успя да запази вратата си суха след удар на Данило Асприля. Минчев изведе колумбийски си съотборник след подаване с глава, крилото напредна и се озова сам срещу вратаря, опита се да го прехвърли с техничен удар, но младият страж на варненци показа завидно хладнокръвие и не позволи да бъде преодолян.

Натискът на ловешкия тим продължи и в 37-ата минута Арсенио Нунеш бе близо до гол, но силният му изстрел премина встрани от вратата. Две минути по-късно отново Арсенио изпробва късмета си, но без успех. Чак в продължението на първата част Марчин Бургхард отправи първи удар към вратата на Винисиус Баривйера, но топката излезе в аут.

В 66-та минута Матиас излъга бранител, но удара му бе избит от вратаря. Малко след това изпусна Васев.

В 80-ата минута Асприля улучи напречната греда, а в 84-ата минута Мехди Бурабия получи втория си червен картон през сезона и ще бъде наказан най-малко за 2 мача.

Съставът на Черно море: Китанов, Кулибали (37-Расим), Жиньо, Паланков, Венков, Георгиев, Буркхардт (ж.к.,75-Бижев), Бурабия, Васев, Курьор, Вареа (46-Петков, ж.к.)