Левски победи с 1:0 Черно море. 17-годишният Йосков игра за варненци

23.10.2015 / 21:35 0

Левски победи Черно море с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на "А" група. Единственият гол падна в 44-ата минута, когато  точен с глава след центриране от корнер бе Максимилиан Карнер.

В 15-ата минута домакините създадоха отлична възможност за гол, но сериозен пропуск направи Умар Диаби. Веселин Минев центрира отляво, Радослав Цонев шутира, но топката бе отбита и попадна право в Диаби. Вместо да вкара, нападателят от три метра стреля над напречната греда. Мики Орачев в 19-ата минута пропусна отличен шанс след нов пробив на столичани отдясно. Младокът стреля слабо в ръцете на Георги Китанов от 6-7 метра. Опасен удар с глава на Роман Прохазка след центриране от фаул на Цонев бе избит от Китанов в 33-ата минута. В 39-ата минута изстрел на Де Ноойер излезе в аут. Варненци рядко стигаха до голови ситуации, като в 42-ата минута Симеон Райков стреля над вратата от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме  Диаби бе декориран в жълто за груб фаул, а Цонев в 52-ата минута не уцели целта от добра позиция. Играчите на Стойчо Стоев имаха няколко силни минути, но липсваше последното подаване и точен удар. Диаби пропусна, тъй като Кулибали му изби удара с глава, а в 61-ата минута Линел Китамбала влезе на негово място.

В 83-ата минута Никола Спасов пусна в игра 17-годишният нападател Валентин Йосков, който замени Тодор Паланков. В 88-ата минута Черно море изпусна отличен шанс за изравняване. Мехди Бурабия изведе Матиас Курьор сам срещу вратаря на "сините", но ударя на футболиста от Мартиника бе много неточен и мина покрай вратата. В 90-ата мин след центриране от корнер на Черно море топката се удари в ръката на Белаид, но съдията не отсъди дузпа за гостите.

Левски - Черно море 1:0

Голмайстор: Карнер (44)

Левски: Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Мики Орачев (82 Сашо Александров), Максимилиан Карнер, Аймен Белаид, Живко Миланов, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Джереми Де Ноойер, Радослав Цонев (71 Денис Махмудов), Умар Диаби (60 Линел китамбала)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Марк Клок, Стенио, Тодор Паланков (83 Валентин Йосков), Мехди Бурабия, Симеон Райков (63 Андреас Васев), Матиа Курьор, Вилиян Бижев (74 Марчин Буркхардт)

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Бедоя, Диаби; Бижев, Курьор, Клок, Кулибали, Стенио