Черно море смаза Локо (ГО) с 5:0 и се класира на 1/2-финал в турнира за купата

05.03.2015 / 15:49 5

Фото Луис Ервантов

наш пратеник в Горна Оряховица

Отборът на Черно море разгроми Локомотив с 5:0 в ¼-финален мач-реванш от турнира за купата на България в Горна Оряховица. С общ резултат  6:0 "моряците" се класираха за 1/2-финалите, където ще играят също Левски и Локомотив (Пд), както и единият измежду Лудогорец и Литекс. Това е пети полуфинал в историята на Черно море и първи от 2008-а, когато тимът отново се водеше от Кольо Спасов.

Варненци убиха интригата за крайния изход след страхотно първо полувреме, в което реализираха и петте гола.

Първия гол вкара във 2-рата минута Марчин Буркхардт, след като прехвърли вратаря с техничен удар от границата на големия пеналт.

Три минути по-късно Александър Чанович спаси шут с глава на играч на домакините. В 8-ата минута Кирил Котев изтърва да удвои с глава - топката профуча встрани. Четвърт час по-късно именно капитанът на варненци се разписа и направи резултата 0:2. След центриране от корнер защитникът вкара с глава и на практика реши изхода на четвъртфиналния сблъсък. Две минути след това Марк Клок отправи далечен удар, топката се отклони от Мамуту Кулибали и излъга вратаря на домакините за 0:3. Горнооряховци имаха претенции, че малиецът е бил в положение на засада, но такава не бе отсъдена. След попадението част от публиката започна да напуска стадиона.

В 30-ата минута Иван Коконов излезе сам срещу вратаря, но би в аут. Малко след това удар на Клок бе спасен от Рашков. В 38-ата минута се разписа Вилян Бижев. Нападателят получи пас отдясно от Коконов, шутира незабавно, вратарят изби, но Бижев пое топката и след като преодоля Рашков, я насочи в празната врата - 0:4. В 40-ата минута удар на Бижев бе отклонен от вратаря в корнер. В 44-ата минута Стенио вкара с коварен шут за 0:5.

В 55-ата минута влезлият Бакари проби мощно, но преди да бие, защитник изби в корнер. 10 мин по-късно Янаки Смирнов от домакините стреля над гредата. В 78-ата минута Бижев нахлу сам срешу Рашков, но в последния момент стражът изби кълбото.

Съставите

Локомотив: Рашков, М. Иванов, Пенев, Фиданин, Балъков, Л. Генчев (63-Ненов), Харизанов, Карапетров (48-Яв.Генчев), Мир. Иванов (47-Ат.Димитров), Смирнов, Трифонов

Черно море: Чанович, Кулибали, Котев (47-Атанасов), Станчев, Клок (46-Бакари), Буркхардт, Стенио (74-Златинов), Матиас, Ернандес, Коконов, Бижев.

Съдия: Валентин Вълков

Жълти картони: Кулибали, Бакари/Харизанов