Националите по плажен футбол загубиха с 4:5 от Чехия

07.09.2014 / 11:48 0

Националният отбор на България по плажен футбол загуби с 4:5 втория си мач от световните квалификиции, които се провеждат в Италия. Възпитаниците на варненския треньор Симеон Христов губеха с 0:5 в началото на последната третина, след което вкараха четири гола, но нямаха късмет да изравнят и да пратят мача в продължение. "Лъвовете" играха много по-силно от своя съперник, но пуснаха леки попадения в мрежата си, което им донесе втората загуба в групата. За превъзходството на тима ни говори и статистиката на ударите - 54 срещу 30.

Чехите поведоха с ранен гол с глава. До края на първата третина българите имаха сериозен превес, но късметът не бе с тях, като удариха две греди и веднъж пропуснаха на празна врата. Във втората част чехите отбелязаха цели четири гола, като бяха почти стопроцентови в ударите си, а българите продължаваха да не намират пътя до противниковата мрежа.

"Трикольорите" вкараха първото си попадение във втората минута на заключителната третина. Иван Мартинов с глава отклони към Филип Филипов, който с плонж с глава направи 1:5. В 6-ата минута на частта Георги Калоянов намали още разликата с диагонален удар след пробив отдясно. Последва нов гол в с глава на Филип Филипов, а две минути и половина преди края нападателят открадна една топка и бързо я прати в противниковата мрежа, оформяйки хеттрика си - 4:5. Българите имаха отличен шанс да пратят двубоя в продължение, но удар на Филипов от фаул бе избит от стража на Чехия в гредата.

Така България остана без шансове за класиране в следващата фаза и утре излиза за чест срещу Азербайджан. Мачът е в 15 . българско време и може да се гледа пряко в интернет сайта Beachsoccer.com.