Неизлечимо болен богаташ обяви в интернет: Умрях на 19 октомври 2015

18.10.2015 / 07:50 0

Директор на голяма компания, който страда от неизлечима болест, обяви в интернет датата на смъртта си. Това се случи дни преди мъжът да замине за клиника за асистирано самоубийство, съобщава „Сън”, предаде "Блиц".57-годишният Саймън Бинър направи съобщението на профила си в бизнес мрежата LinkedIn. Той пише, че вече е напуснал работата си и добавя: „Умрях в понеделник – 19 октомври 2015”.




Британецът, който страда от болест на двигателния неврон, е обявил също и датата на погребението си – следващия месец.



Бизнесменът е настанен в клиника в Базел, Швейцария. Той обяснява още: „Бях диагностициран с агресивна форма на болест на двигателния неврон (МНД) на 7 януари 2015. Когато се прибрах вече бях решил какво ще направя с удоволствие, когато настъпи моментът. Умрях в Швейцария в клиниката „Вечен дух” (Eternal spirit) в понеделник на 19 октомври 2015 година и погребението ми беше в петък на 13 ноември 2015”.

„Моята МНД се разви много бързо. Не ви препоръчвам МНД! По-добре да получите масивен смъртоносен инфаркт или да бъдете убити на място от пиян шофьор”, добавя той. 

Бинър призовава още и за промени в законите във Великобритания за улеснение на асистираното самоубийство. Той направи това чрез видеозапис, заснет в дома му за над 1 млн. паунда в Пърли, графство Съри. Във видеото Бинър говори с видимо затруднение: „Не искам да ходя в Швейцария, за да умра там. Искам да съм тук за Коледа, но не мога”.

Мениджърът има 51-годишна съпруга и три деца. Пред медиите жена му Деби също разказа за ужаса на болестта и за това „да се будиш в кошмар всяка сутрин”.

Решението на Бинър идва две години след смъртта на 18-годишната му дъщеря, която починала от рядък вид рак на костите. Имало е възможност тя да бъде лекувана с експериментални лекарства, които имали високи шансове за ефективност, но й било отказано.
 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама