Нова победа за ИУ-Варна, Академик губи

08.12.2014 / 11:41 1

Нова победа в мъжката баскетболна „А“ група записа лидерът Икономически университет-Варна. „Студентите“ посрещнаха Шумен в своята зала и спечелиха със 77:59 след силна трета част. На почивката преднината на варненци бе само точка, но след супер игра през вторите 20 минути те си осигуриха убедителен успех. Те спечелиха третата част с 26:9, а начало от 15:2 на последната направи разликата още по-голяма, след което обаче последва отпускане и тя бе намалена. Антон Диков стана най-резултатен за победителите с 20 точки, а с 16 и 13 борби се отчете Денислав Вутев. За гостите Янко Янков вкара 19 точки.

В друг мач от днешния осми кръг Академик Пловдив разби Академик Варна като гост с 97:58. Пловдивчани контролираха срещата от първата до последната минута, записвайки четвъртата си поредна победа за актив 6-2. Варненци пък са в дъното на класирането заедно с Шумен без победа и с 8 загуби. Следващата седмица Академик Пловдив посреща Дунав Русе, а Академик Варна – Чавдар Троян. Пловдивчани спечелиха първата четвърт с 26:8. След няколко големи серии за тях до почивката разликата стана цели 31 точки, а след подновяването на играта продължи да расте. Гостите увеличаваха аванса си до края, за да си тръгнат с победа с цели 39 точки разлика. Васил Михайлов завърши с 26 точки, 16 борби и 6 асистенции за победителите, 17 точки отбеляза Ерик Димитров, а 11 и 10 борби записа Стоян Грънчарски. За Академик Варна Цветомир Куртев отбеляза 16, а Крум Ведев – 12 точки.