Няма такава драма! Лудогорец е в Шампионската лига след уникална развръзка срещу Стяуа!

28.08.2014 / 00:27 2

Лудогорец влезе в историята, след като стана вторият български отбор, който се класира за групите на Шампионската лига. Това стана, след като родният шампион победи Стяуа в драма, за която със сигурност ще се говори с дни, седмици и месеци. Българите биха с 1:0 с уникален гол на Вандерсон в последната минута на мача, с което изравниха общия резултат от двете срещи и пратиха двубоя в продължения. В тях двата тима не успяха да си вкарат гол, но в 119-ата минута вратарят на българите Владислав Стоянов бе изгонен и при липса на повече смени на вратата застана румънският защитник Козмин Моци. Той успя да спаси една дузпа срещу своите сънародници и така Лудогорец се класира за групите на Шампионската лига.