Огромен успех в сноуборда! Радо Янков спечели Световната купа

06.03.2016 / 18:05 0

Българският състезател Радослав Янков спечели Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини и постигна огромен успех за родината ни в този спорт.

В последния старт за сезона днес той отпадна на четвъртфиналите на паралелния слалом във Винтерберг, Германия, но това се оказа достатъчно за крайния успех, пише gong.bg.

Всичко това се случва при положение, че в България няма нормална писта за практикуване на този спорт.

В последния старт крайното класиране на Радо е шесто място и със спечелените 400 точки от него, той стана недостижим за втория Роланд Фишналер. В генералното подреждане Янков има 4050, а италианецът остана на 430 точки зад него.

За крайния успех Янков постигна две победи, една втора позиция, както и още 6-о, 7-о, 9-о и 13-о място за Световната купа, което му позволи накрая да триумфира с нея и да постигне забележителен успех за България.