Оспорван двубой между Григор и Ноле, българинът се размина с финала

04.07.2014 / 18:25 5

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби и четвъртия сет от световния номер 2 - сърбина Новак Джокович.

Българският тенисист приключи участието си на "Уимбълдън" с 4:6, 6:3, 6:7 (2), 6:7 (7).

Той направи много силна игра, но не успя да победи Ноле, предаде 24 часа.

Четвърти сет:

Тайбрек - първата точка е за Гришо. Джокович изравни за 1:1, но нашето момче направи минипробив - 2:1.

С две излизания на мрежата доведе до 3:1, но след това Ноле върна минипробива - 3:2.

Все пак още един минипробив за Гришо - 4:2 и смяна на полетата. 6:3 за Гришо.

Първият сетбол е спасен от Джокович, вторият - също. Мачбол за Джокович - Гришо връща минипробива. Нов мачбал за Джокович. Този път сърбинът успява, а с това печели и мача.

6:6 Джокович уверено спечели гейма си, не остави шанс на Димитров.

6:5 Григор взе гейма.

5:5 Ноле спаси сет бол.

5:4 Гришо показва, че и той умее да прави същото.

4:4 Джокович печели гейма за минута.

4:3 Гришо не дава шанс на Ноле при подаването си.

3:3 Григор на три пъти имаше точка за пробив, но не успя. Накрая Джокович взе гейма си.

3:2 Геймът започна зле за нашето момче - 0:30, после 15:40. Гришо спаси две точки за пробив и спечели подаването си.

2:2 Гришо върна пробива. Изпусна един гейм бол, но се справи.

1:2 Пробив за Джокович. Григор допусна три двойни грешки една след друга и бързо се оказа с изоставане 0:30. Димитров предаде гейма прекалено леко.

1:1 Джокович започна с двойна грешка, но успя да спаси гейма въпреки изоставането с 0:30. Изглежда излезе от кризата в играта и вече се чувства по-комфортно на корта.

?1:0 Един от най-силните сервис геймове на Григор от доста време. Не даде нито една точка на сърбина.

Третият сет спечели Джoкович със 7:6. За да остане в мача, Григор трябва да вземе следващия.

Смяна на полетата при 2:4, след това нова двойна грешка за Гришо (четвърта досега в мача). Сърбинът спечели още първия си сетбол.

6:6 Димитров печели, стига се до тайбрек.

5:6 Гейм на нула за Джокович.

5:5 Напрегнат гейм, в който Гришо поведе с 40:15. След това Ноле опита да изтръгне нещо, но хасковлията не му позволи. При последната точка в гейма и двамата завършиха легнали на тревата.

4:5 Джокович печели изключително лесно подаването си.

4:4 Завързан гейм, в който в крайна сметка нервите на Димитров се оказват по-здрави.

3:4 Григор пропуска точка за пробив, Джокович преодолява затруднението и печели гейма.

3:3 Гришо изравнява бързо, печели убедително подаването си.

3:2 Ноле спечели трети гейм. Изглежда все по-уверен.

2:1. Джокович отново взема гейма си. Изглежда, че стабилизира играта си.

1:1 Сърбинът опитва да пречупи българина, но Димитров в крайна сметка печели.

0:1 Джокович прекъсва черната серия, печели подаването си.

Българинът спечели втория сет срещу Джокович с 6:3.

6:3 Григор обърна развоя на сета с великолепна игра.

5:3 Втори пробив за българския тенисист. Сръбската звезда вече допуска повече грешки.

4:3 Григор набира скорост, печели своето подаване.

3:3 Българинът подобрява играта си. Стига до две точки за пробив и успя при втората. Равенство!

2:3 Григор показа воля. При 30:30 допусна грешка, но не позволи втори пробив и взе частта. До момента той има 3 двойни грешки при своя сервиз, Ноле - нито една

1:3 Оспорваната битка в четвъртия гейм на втората част завършва с успех за Джокович.

1:2 Отново пробив за сърбина. Досега Григор е направил 12 непредизвикани грешки срещу 4 за своя противник.

1:1 Джокович изравнява без особени проблеми.

1:0 Гейм за Димитров.

Джокович взе първия сет в мача с 6:4.

Григор започва мача със самочувствие, сервира отлично и взе първия гейм - 1:0. Джокович също стартира безгрешно - 1:1.

Българинът продължава със силните си сервиси и взе второто си подаване на 0, с което поведе с 2:1 в първия сет на мача. С три аса в четвъртия гейм сърбинът израви резултата - 2:2.

Неубедителен пети гейм в първия сет и Гришо допусна първия пробив в мача - 3:2 за Джокович. Сърбинът затвърди пробива и поведе с 4:2.

Двамата си размениха по един гейм, а след това Димитров взе подаването си отново на 0 и Джокович сервира за спечелването на сета при 5:4.

Джокович затвори сета при 6:4.

Димитров и Джокович се срещнат за пети път, като сърбинът води с 3:1 победи.

Oт последната им среща мина повече от година, в която Димитров претърпя сериозно развитие, напредна в ранглистата, спечели четири титли на три различни и подобри изключително много физическото си състояние

В преките двубои Димитров губи през 2012 г. в Шанхай, а също така и през 2013 г. в Инидън Уелс и на "Ролан Гарос" без спечелен сет.