Отборче от трета дивизия срази гранда Манчестър юнайтед с 4:0 и го изхвърли от турнира за купата на лигата

27.08.2014 / 00:13 0

Големият гранд Манчестър Юнайтед катастрофира тотално с Янко и компания, след като загуби с 0:4 при визитата си третодивизионния МК Донс и отпадна още в първия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Мениджърът на „червените дяволи” Луис ван Гаал очаквано даде шанс за изява на резервите, сред които и швейцарецът Сайди Янко, като единствено вратарят Давид де Хеа бе предпочетен да пази пред резервата Бен Амос.

МК Донс напълно обезличи резервите на Юнайтед и постигна може би най-значимата победа в историята си. Домакините поведоха още в 25-ата минута, когато Уилям Григ получи пас от Бен Рийвс и се разписа за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката в 63-ата минута Рийвс и Григ повториха упражнението от първото полувреме и последният покачи на 2:0. Седем минути по-късно домакините унижиха гранда от Манчестър с трето попадение, дело този път на нападателя Беник Афобе, който вкара и втори гол в 84-ата минута за крайното 4:0. Асистенциите и за двете попадения на Афобе бяха дело на Дани Грийн.

МК Донс – Манчестър Юнайтед 4:0
1:0 Уилям Григ (25), 2:0 Уилям Григ (63), 3:0 Беник Афобе (70), 4:0 Беник Афобе (84)