Пълна зала не помогна на волейболистките на Спартак

20.11.2015 / 19:10 0

Снимка: BGvolleyball.com

Женският отбор на Спартак (Варна) загуби като домакин от Казанлък (Казанлък) с 0:3 (14:25, 10:25, 15:25) в мач от третия кръг на Националната волейболна лига за жени, игран в залата на Първа езикова гимназия във Варна, съобщава Bgvolleyball.com.

Срещата бе първо домакинство на варненки след възстановяването на представителния дамски тим след три години принудителна пауза. Двубоят предизвика страхотен интерес в местната спортна общественост, като над 300 фена изпълниха залата, за да подкрепят волейболистките, като дори част от футболната агитка на Спартак присъстваше на живо.

Такава подкрепа на женски мач не се бе случвала отдавна в морската ни столица, но за съжаление представителките на домакините не можаха да зарадват нахъсаните си поддръжници. Варненки тръгнаха с голямо желание, като в първия гейм бяха равностоен съперник на "розите", а резултатът вървеше точка за точка до второто техническо прекъсване. След това гостенките наложиха волята си, като спечелиха първата част.

От там нататък волейболистките на Казанлък доминираха изцяло в останалите две части, като варненки нямаха същия отпор. "Розите" правеха голяма разлика, като поведоха с 8:1 и 8:2 във втория и третия гейм и това бе достатъчно да ги затворят безпрепятствено и да приключат мача с чиста победа.

С този успех тимът на Казанлък отбеляза втора победа до сега, като с една загуба и 6 точки се изкачи на второ място във временното класиране, преди приключването на всички мачове от кръга. Тимът на Варна пък отбеляза втора загуба, като е на последно място в талицата.