Черно море взе точка под Аязмото! Бакари изгонен пресилено

03.03.2016 / 18:23 0

Берое и Черно море завършиха 0:0 в мач от XXIII кръг на "А" група в Стара Загора.

Варненци си заслужиха точката с грамотна игра в дефанзивен план и блестящи изяви на Жоро Китанов. Подопечните на Кольо Спасов не се стъписаха, че останаха с 10 души в 32-рата минута заради несправедлив червен картон на Бакари, и с колективни усилия не оставиха много шансове на съперника. Когато пък се налагаше, Китанов се намесваше решително.

Черно море, обаче, продължава да е в лоша серия от 6 поредни мача без победа и 5 срещи поред без вкаран гол. Отборът е на пето място с 26 точки, с 9 по-малко от четвъртия, третия и втория - Берое, Славия и Левски.

Преди срещата на стадиона прозвуча Националния химн на България. Както е известно, на този ден празнува и варненския клуб - той стана на 103 години.

Треньорът на "моряците" Никола Спасов направи вътрешни размествания в състава - Педро беше десен бек, а Даниел Георгиев - опорен халф. За първи път след операцията пък Бакари излезе титуляр. Той поведе атаката, отдясно бе Матиас Курьор, а отляво - Владо Романов.

В 12-ата минута Спас Делев отправи първия сериозен удар към една от двете врати. Той шутира от фаул, Китанов се разтегна и изби в корнер. Твповторенията, обаче, показаха, че дори стражът на гостите да не се бе намесил, топката щеше да излезе в аут.

В 24-тата минута след пас на Джоман Делев се измъкна отляво и шутира в близкия ъгъл. Добре пласирания Китанов изби.

В 32-рата минута Черно море остана с 10 души. Бакари (на снимката) получи втори жълт картон за безобиден фаул в центъра и бе изгонен. Отсъждането на съдията Кабаков, обаче, бе пресилено, тъй като определено нарушението не бе за картон.

В 38-ата минута Георги Илиев отправи първия удар във вратата на Берое. Капитанът би от фаул в ръцете на Макенджиев.

Секунди след това заваля пролетен дъжд, а в небето се появи дъга за удоволствие на публиката.

В 41-вата минута удар на Мишо Венков профуча над гредата.

С човек повече след почивката домакините владееха по-често топката, но "моряците" се бранеха добре. В 62-рата минута плътен удар на Милисавлевич бе отбит от Китанов.

В 81-ата минута заралии стигнаха до най-чистата си ситуация. Спас Делев нахлу сам отляво в наказателното поле, но шутира слабо в Китанов. Последният спаси вратата си и в началото на четириминутното продължение, когато изби удар с глава на Божилов след корнер.

Съставите:

Берое: Макенджиев, Ахмед (71-Костов), Василев, Зафиров, Пенев, Сърмов, Джоман, Андонов (55-Морел), Зехиров, Милосавлевич (63-Божилов), Делев

Черно море: Китанов, Педро, Стойчев, Николов, Венков, Стенио (67-Паланков), Георгиев, Илиев, Романов (87-Райков), Бакари, Курьор (90+4 - Петков)

Съдия: Георги Кабаков

Червен картон: Бакари

Жълти картони: Стойчев, Бакари, Курьор, Китанов/Пенев, Василев, Джоман, Зафиров