Черно море записа първа загуба. Хамза донесе успеха на Ботев в 84-тата минута

03.08.2014 / 19:52 3

Отборът на Черно море записа първа загуба в "А" група. Подопечните на Сашо Станков паднаха с 1:2 от Ботев на стадиона в пловдивския квартал „Коматево“.

Домакините откриха чрез Томаш Иршак в 18-ата минута, а малко след това Китанов изби в корнер удар на Чунчуков. В 27-ата минута Ботев вкара топката в мрежата за втори път. Иван Цветков я добута, след като няколко "канарчета" играха с нея. Реферът обаче отмени попадението, защото Цветелин Чунчуков е вдигнал високо крака си в ситуацията.

4 минути по-късно гостите имаха шанс да изравнят, след като при центриране успоредно на голлинията Коконов можеше да засече топката, но Пламен Николов изби в последния момент.

В 34-ата и 42-рата минута "моряците" затрудниха два пъти вратаря на ботевци. Първо Михаил Иванов изби удар от 30-метров фаул на Симеон Райков, а по-късно и шут с глава на Мишо Венков.

Натискът на Черно море даде резултат в 44-ата минута, когато след корнер Стенио дос Сантос изравни, след като се разтегна с шпагат и насочи кълбото под гредата - 1:1. Така националът на Кабо Верде вкара и втория гол за "моряците"този сезон.

В първата минута на двеминутното продължение Венков центрира неточно, след като четирима негови съотборници бяха на добра позиция.

В 50-ата минута Росен Колев излезе на стрелкова позиция, но не успя да огорчи бившите си съотборници. 12 минути след това Стенио можеше да се превърне в герой за гостите. Халфът се възползва от грешка на Йордан Христов, но шутира встрани. В 65-ата минута отново Стенио би и вратарят изби. В 77-ата минута Бакари се появи за първи път на терена през новото първенство, след като замени Коконов, а 5 минути по-късно Миро Манолов отправи страхотен удар, но стражът Мишо Иванов отклони със сетни усилия топката.

В 84-ата минута резервата Юнес Хамза донесе трите точки на Ботев. Той бе изведен в чешка уличка и преодоля Китанов с отмерен удар. В ответната атака Манолов падна в пеналта и от щаба на Черно море поискаха дузпа, но реферът даде жълт картон на нападателя за симулация.

Малко след това Хамза изпусна да вкара отново, а в края Бакари получи жълт картон за удар без топка срещу Йордан Христов.

Двубоят се игра пред празни трибуни заради наказание на домакините. Свири го Ангел Ангелов. За първи път титуляр за „моряците“ бе Мирослав Манолов, който бе изнесен на върха на атаката.

Съставите

Ботев: Иванов, Николов, Филипов, Колев, Христов, Васев, Иршак, Огнянов, Виейра (64-Хамза), Цветков (84-Дрянов), Чунчуков (ж..к.)

Черно море: Китанов, Александров, Сталев (69-Ж.Атанасов), Котев, Венков, Стенио, Паланков, Божилов, Коконов (77-Бакари, ж.к.), Райков (68-Матиа), Манолов (ж.к.)