Черно море тресна Созопол с 2:0, класира се за 1/8-финал за купата

24.09.2014 / 17:48 2

Отборът на Черно море победи като гост Созопол с 2:0 в 1/16-финален мач от турнира за купата на България и се класира за 1/8-финалите.

Любопитно е, че в тимовия лист за срещата като титуляр за гостите с №31 бе записан юношата Мартин Костадинов, но впоследствие се оказа, че с този номер на терена играе Мирослав Манолов. В основния състав започнаха Матиас Курьор и завърналият се вратар Илко Пиргов, а капитанската лента носеше Михаил Венков. Сред резервите бяха Китанов, Котев, Божилов и Коконов.

В 11-те на домакините не попаднаха юношите на "моряците"  Георги Радев и Илиян Капитанов. Двамата останаха  резерви. В центъра на защитата излезе бившият спартаклия Ивайло Русев.

Гостите бяха подкрепяни от над 30 свои фенове.

В 18-ата минута удар на Мирослав Манолов профуча  встрани, а след това варненци играеха по-често топката и наложиха тотален превес. Между 24-тата и 28-ата минута обаче пропуски направиха Петков, Дос Сантос и Буркхардт, а в 31-вата удар от фаул на Райков излезе в аут. В 34-ата минута се създаде напрежение в пеналта на "моряците" след меле и последвал рикошет.

В 43-ата минута натискът на Черно море бе материализиран от Матиас Курьор, който след меле се разписа от въздуха с майсторски удар през куп тела  - 0:1. В 45-ата минута шут на Райков бе избит от вратаря.

В 48-ата минута Живко Петков бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да удвои. В 56-ата Райков пък уцели гредата от ъглов удар. "Моряците" продължиха да мачкат и 6 минути по-късно шут с глава на Живко Атанасов и странична ножица на Петков бяха отразени с вещина от вратаря. В 66-ата минута съдията не уважи претенциите на домакините за дузпа след сблъсък между техен играч и Пиргов.

В 82-рата минута Мирослав Манолов уби интригата с плътен удар от границата на големия пеналт - 0:2.

Съставите

Созопол: Мартин Теменлиев, Мирослав Коев, Ангел Делчев, Ивайло Русев, Иван Янчев, Мустафа Мустафа (50-Смиеон Баев), Теодор Стефанов (65-Илиян Капитанов), Михаил Георгиев, Станимир Митев (ж.к.), Станимир Баев (75-Реджеб Халил), Любомир Цеков

Черно море: Илко Пиргов, Сашко Александров, Живко Атанасов, Стефан Станчев, Михаил Венков, Стенио Дос Сантос (72-Димо Атанасов), Марчин Бургхардт, Мирослав Манолов, Матиас Курьор (86- Слави Сталев), Симеон Райков, Живко Петков (65- Бекир Расим)

Резерви: Георги Китанов, Кирил Котев, Бекир Расим, Георги Божилов, Иван Коконов, Слави Сталев, Димо Атанасов

Съдии: Георги Игнатов, Иво Боев, Стоян Владимиров