Спартак 1918 с първа издънка у дома напролет. Падна от Ботев (Враца) с 0:1 под дъжд и гръмотевици

12.04.2014 / 18:47 0

Отборът на Спартак 1918 падна от Ботев (Враца) с 0:1 в мач от XX кръг на „Б“ група на стадион „Спартак“. Загубата е първа у дома напролет за спартаклии.

Домакините постепенно установиха игрово предимство, но не успяват да намерят прекия път към вратата. В 25-ата минута Деян Христов излезе на добра позиция, прехвърли вратаря с глава, но кълбото илезе в аут. В 30-ата минута от фаул Иван Минчев уцели лявата странична греда, топката отскочи към Борисов, но защитник му попречи да направи добавка. При нарушението за прекия свободен удар Стенислав Георгиев бе контузен и напусна принудително. На негово място влезе Събков.

В 43-ата минута Веселинов отправи страхотен удар, вратарят изби и след добавката на Радо Тодоров топката отскочи от ръката на защитник. Реферът прецени, че няма дузпа и отсъди корнер.

В 53-ата минута домакините изтърваха да открият, след като ударът на Дянков бе избит от вратаря. Противно на логиката, две минути по-късно врачани поведоха. След центриране отдясно реервата Румен Рангелов изпревари защитник и вратар на близката греда и отклони топката в мрежата - 0:1.

Малко след това шут на Деян Христов профуча в опасна близост край гредата. В следващите минути домакините натискаха, а гостите заиграха на контри и при една от тях Ненов разтресе напречната греда. Заваля дъжд, имаше и гръмотевици, а шут на Дянков с глава мина край гредата.

Заради силния дъжд в последните 15 минути футбол не се игра, но все пак Патев можеше да изравни. Бранителят стреля с глава, но вратарят спаси.

Двубоят ръководи Атанас Димитров от Свилен, а на трибуните имаше около 300 зрители.

Съставите

Спартак: Денчев, Георгиев (30-Събков), Патев, Дянков, Тодоров, Веселинов, Минчев, Кямил (68-Желязков), Ботев (52-Смирнов), Христов, Борисов

Ботев: Цветковски, Дзима, Иванов, Пейчев (ж.к.90- Найденов), Куанг, Цветков, Апостолов, Романов (ж.к.) , Каменов, Васев (ж.к., 54 - Рангелов), Ненов (84-Ангелов)