Павел Найденов: Убиват се не хора, които дължат пари, а тези, които са дали

10.01.2016 / 18:06 1

Би Ти Ви

кадър: Би Ти Ви

Два разстрела ни напомниха за времена, които на всички ни са иска да са си отишли. Първо покосен от куршуми падна човек, който медиите свързаха с ВИС-2 - Веселин Стоименов, а преди малко повече от 24 часа два куршума покосиха собственикът на модна къща "Агресия" Александър Антов. Завръщат ли се поръчковите убийства, разговор с един човек, който губи сина си, но винаги е бил искрен, когато говори за отношенията в подземния свят. С Павел Найденов, баща на Илия Павлов, разговаря Светослав Иванов.

Познавах ликвидаторът на ВИС-2, той беше грамотен, приличен човек, вероятно причината за разстрела му е икономическа. Това каза в студиото на bTV Павел Найденов, баща на застреляния шеф на „Мултигруп” Илия Павлов.

Според него, Веселин Стоименов е бил доверено лица на братята Илиеви и техните наследници, а докато братята са били живи, е бил един от активно работещите с тях. „Имущество не изчезва, капиталите не изчезват, те стоят в регистрите и някой ги преразпределя, нищо, че от закриването на ВИС-2 са минали доста години”, смята Найденов.

Той бе категоричен, че в живота на държавата и в икономиката има такива моменти на отстраняване на бизнесмени, особено ако не се работи по правилата и не се използва ефективно икономическия ресурс.

„Спортистите, които положиха основата на мутренските времена, бяха познати на обществото и на управляващите в началото на прехода. Тези хора са свикнали да живеят в една общност, повечето са интелигентни и умни. Но бяха млади и агресивни и затова имаше чести разстрели и убийства”, допълни бащата на Илия Павлов.

Според него, не тези, които са дали пари на борчетата, са ги убили, а най-често се отстраняват хора, които са дали пари на някой и той не иска да ги върне. „Не знаем кой уби Илия, не бива да соча хора като вероятни убийци. Наскоро получих писмо от Европол, че все още няма следи от убиеца на сина ми”, каза още Найденов. Той посъветва държавата да вкара под прикритие в големите частни фирми свои хора и да наблюдават какво става. "Държава без агентура не може да се справи с престъпността, тя трябва да се създаде отново", завърши бащата на Илия Павлов.

 

Ето и интервюто по Би Ти ВИ:

Кой е реалният собственик на ВИС-2?

 

По право неговата съпруга и акционери, ако има такива, може би и те имат претенции да получат нещо от което да се възползват или са заслужили, за да могат те да вървят напред.

Има ли връщане към мутренските времена?

Да не упрекваме пазарното стопанство, но така или иначе в живота на държавата, в икономиката, в средствата за управление на средствата, които ги има във фирмите – ако не се работи правилно, ако тези, които в момента имат право на това да управляват – трябва да се обръщат и назад, с когото са започнали да придобият това икономическо състояние и да не пренебрегват съдружниците си и да изпълняват решенията, които са взети, каза Павел Найденов.

Кой и кое създаде тези момчета?

Спортистите като европейски световни и балкански шампиони са познати на обществото, познати са и на управляващите тогава. Те са момчета със самочувствие.

Васил Илиев имаше самочувствие и беше високо интелигентно момче, допълни Найденов.

„Обаче дали се е съобразявал със законите в държавата, дали не е извършвал дейности, които са забранени от закона, но когато се е набъркал в сблъсък на интереси с такива като него – може би е прекалил”.

За да се стигне до там да го убият и още да не разкрито от органите.

Дали тези, които са им дали първоначалния тласък са ги убили?

Не вярвам тези, които са дали пари, да убият своите длъжници, защото от убит човек връщане назад пари няма. Убиват хора и се избиват хора не които дължат, а които са дали средства. Тези, които загинаха не са взели средства от някой, а са дали средства. Ако са дали пари с висока лихва и когато човекът не може да се издължава те го притискат до степен в която той е готов да се разплаща по този начин, каза Павел Найденов.

Той допълни, че във фирмите има още аномалии – в по-активно участващите в стопанския живот на държавата още има притеснени хора, които постоянно са заплашвани. Не съм доволен от това, че досега не е разкрито убийството на сина ми, обаче нашата държава ще й бъде по-евтино, ако вкара във всички големи фирми агенти под прикритие – там, където смятат че се извършват дейности в нарушение на закона, но не да бъдат на бюро, а да бъдат по складовете, там, където с е извършват дейности.

Държава без агентура не може да се справи с престъпността. На държавата й излиза по-скъпо, тогава, когато се убиват бизнесмени, когато се закриват фирми, заяви още Павел Найденов.

Според него вече няма такива гущери, които да си късат опашките, но обстоятелствата може да създадат такива, на които трябва да им се режат опашките.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама