Пирин разгроми Черно море с 4:0 (видео)

06.12.2015 / 16:02 7

Снимка: Sportal.bg

Пирин (Благоевград) разгроми Черно море с 4:0 в мач от 19-ия кръг на "А" група. Първото попадение дойде в 32-ата минута след изстрел на Янко Сандански, а 2:0 направи Тодор Траянов в продължението на първата част. В началните минути на втората част Даниел Георгиев си отбеляза гол в собствената врата за класическото 3:0. Мартин Тошев направи резултата 4:0, като това е негов трети пореден гол в домакински мач на Пирин.

Съставът на Пирин започна доста активно, като играчите на Наджи Шенсой се опитваха да упражнят преса в половината на гостите. Действията на стадион "Христо Ботев" се развиваха основно в половината на Черно море. "Моряците" се отличиха с два неточни удара в началото на двубоя. В 19-ата минута Стефан Станчев се сблъска с Маркиньос. Линейка влезе на терена, за да окаже помощ на защитника на гостите. След това Мамату Кулибали се появи на мястото на пострадалия Стефан Станчев, който бе изваден от терена с линейка. В 27-ата минута Бурабия навлезе в пеналта и центрира, но Костов пресече умело и предотврати опасността. В 32-ата минута халфът на Пирин Янко Сандански откри резултата за 1:0 след заучено положение и хвърли в луда радост Шенсой и феновете на "орлетата". Топката беше центрирана от корнер, играч пропусна и от задна позиция Сандански с точен удар не остави никакъв шанс на Георги Китанов. В 44-ата минута падна втори гол за Пирин. Халфът Тодор Траянов получи пас отдясно в наказателното поле, направи две лъжливи движения и от малък ъгъл промуши топката между краката на Китанов за 2:0. В продължението на първата част Мартин Тошев шутира с левия крак, но ударът му мина над напречната греда.

Страхотно начало на втората част за домакините. Мартин Тошев направи мощен пробив отдясно и нахлу в наказателното поле, центрира ниско по тревата и футболистът на Черно море Даниел Георгиев си отбеляза гол в собствената врата за класическото 3:0.

Малко след това бразилецът с български паспорт Маркиньос чукна с пета към Тони Тасев в наказателното поле, но центрирането му беше изчистено. Първата опасност пред вратата на Краси Костов за втората част дойде в 63-ата минута. Мишо Венков шутира от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер. Голмайсторът на Пирин Мартин Тошев направи резултата 4:0. Той бе изведен очи в очи с вратаря и елегантно прехвърли Китанов.

Благоевградчани са в серия от 6 поредни мача без загуба и заемат 9-то място във временното класиране с 16 точки като само три ги делят от място извън опасната зона. Черно море пък е 5-ти с 25 пункта.

Пирин - Черно море 4:0

Голмайстори: Сандански (34), Траянов (44), Д. Георгиев (48-автогол), Тошев (74)

Пирин: Костов, Дюлгеров, Николов, Сандев, Башлиев, Сандански, Костадинов (64 Наков), Траянов, Маркиньос (76 Благов), Тасев, Тошев (79 Хаджииванов)

Черно море: Китанов, Георгиевя Станчев (26 Кулибали, 46 Ж. Петков), Тр. Траянов, Венков, Паланков, Стенио, Бурабия, Райков, Еуженио (73 Бижев), Курьор

Съдия: Владимир Вълков

Жълти картони: Тасев; Траянов, Ж. Петков, Бурабия

Стадион: "Христо Ботев"