Пиронкова не успя да се пребори за победа и срещу Суарес Наваро

31.10.2014 / 19:49 0

Цветана Пиронкова приключи участието си на Garanti Koza WTA Турнира на шампионките в София след трета поредна загуба в група "Средец". Карла Суарес Наваро се оказа непреодолимо препятствие за Цвети и в четвъртата им среща и испанката се поздрави с успех със 7-6(2) 6-1, пише Tenniskafe.com.

Пиронкова игра разкрепостено в първия сет и на няколко пъти си заслужи овациите на публиката в зала "Арена Армеец" с отлични удари, но вторият бе катастрофа и тя така и не успя да запише първа победа над Суарес Наваро. След като двете тенисистки си размениха по два пробива, Цветана Пиронкова имаше два сетбола при 6-5, но в крайна сметка сетът отиде в тайбрек. Българката сервира доста неубедително в дългия гейм, в който спечели само две точки.

Суарес Наваро започна вихрено във втората част и след двайсетина минути вече водеше с 5-0, след като проби на два пъти подаването на Пиронкова, а същевременно взимаше сервис геймовете си. В шестия гейм българката успя да спечели почетен гейм, но веднага след това съперничката ѝ приключи мача за по-малко от час и половина на корта.

Така след чистата победа с 2-0 Карла Суарес Наваро излиза от група "Средец" като победителка заедно с Андреа Петкович (втора) за сметка на Доминика Цибулкова, чиято полуфинална надежда угасна, след като Цвети не успя да вземе поне сет на испанката. Добрата новина за Пиронкова е, че със спечелените 75 точки тя ще завърши годината в Топ 40 (най-вероятно под №39). Първата ни ракета напуска надпреварата в "Арена Армеец" и с чек за $27,000 от наградния фонд.