По византийски Гърция излъга Кот д’Ивоар и чака Коста Рика на 1/8-финала

25.06.2014 / 01:09 0

След драма и късна дузпа отборът на  Гърция победи Кот д`Ивоар с 2:1 на „Ещадио Кастелао“ във Форталеза и след като завърши втори в група „С“, се класира за 1/8-финала. Там елините ще срещнат Коста Рика. Гърците стигнаха до успеха с гол от дузпа на Йоргос Самарас в края на триминутното продължение.

След равностойна игра в 33-ата минута Холебас удари гредата над Бари. В 42-рата минута Гърция поведе в резултата. Резервата Андреас Самарис се възползва от грешка на Тиоте, нахлу сам срещу вратаря и се разписа с нисък шут.

След почивката гърците удариха нова греда чрез Карагунис, а на още два пъти пропуснаха да решат мача. В 74-ата минута Кот д’Ивоар изравни след прекрасна атака, проектирана от Калу. Последният изведе Жервиньо, който  пусна към непокрития Вилфред Бони и той насочи ниско кълбото в мрежата – 1:1. До края „слоновете“ можеха да убият интригата след няколко контри,  но след като не го направиха, бяха наказани. В продължението Йоргос  Самарас бе препънат от Сио и сам реализира дузпата за 2:1