Починалият от измръзване на улицата мъж бил известен бохем, станал клошар

30.01.2014 / 18:38 2

Починалият от измръзване в кърджалийското село Повет се оказа известен в миналото бохем, съобщи rodopi24.com.

Хълми Лейлека с прякор Щъркела бе застигнат от бяла смърт. В миналото обичал да пръска пари, но накрая останал без никакви средства и живеел като клошар. Трупът на 76-годишния мъж бил открит във вторник около 11:00 часа на улица в село Повет. Дежурна оперативна група от РУП-Кърджали е извършила оглед.

Улики за насилствена смърт не са открити. Тялото е транспортирано за аутопсия в кърджалийската болница. Като причина за смъртта е посочено „измръзване".

„Починалият е Хълми, по-известен с прякора си Лейлека. Беше самотен и живееше в стара изоставена изселническа къща", разказват жители на Повет.

Виж тук новите електронни издания в MediaMall - цени от 1 до 4 лева

Хълми бил от село Зимзелен, но понеже там нямало изоставени къщи, преди 8 години се самонастанил в дом на изселници в Повет.

„Преди години беше много известен в района, знаеха го и в Кърджали. Беше много буен. Биеше се по заведенията. Лежа дълги години в затвора. Отиде си сам самичък - без семейство, без деца", казаха още жители на Повет.

Хълми Лейлека бе погребан вчера в Кърджали. Разходите за траурния ритуал бяха поети от Обредния дом в областния град.


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама