Проучване сочи: Българските ученици са най-слаби по четене, математика и природни науки

11.03.2016 / 12:14 8

Илюстрация: Нова

Българските ученици са най-слаби по четене, математика и природни науки. Притеснителният извод е от доклад на Европейската комисия. 
 
Проучването показва още, че у нас около 50% от дипломиралите се си намират работа, което е значително по-малко от средните данни за Европа, съобщи Нова телевизия. 


 
Най-много са младите българи-висшисти, които работят нещо, за което всъщност не се изисква висше образование. 
 
Заедно с Румъния сме на последно място по възрастни, които продължават да учат и след 25-годишната си възраст.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
6
0
Losh (преди 10 години)
Рейтинг: 41317 | Одобрение: 11482
Най - великите математически мозъци са българските , задачата която не беше възможно да се реши в този свят , пак българин я реши , дгд милички сочита

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама