Работник оцеля по чудо! Карта показвала, че е в завода, а той бил в Монтана
Продължаваме да наблюдаваме хората къде са, защото установихме едно лице, което мислехме, че е в завода, а то се оказа, че е в Монтана, обясни Йордан Бакалов. Днес в 21:41 трябва да влезе екип, тъй като последният взрив е бил по това време вчера, допълни Бакалов пред bTV.
Според картата си за влизане във фабриката, работникът бил на смяна
в последствие се оказало че е в Монтана. Затова вътрешният министър не бърза да обявява имената на хората, които са във фабриката според работните си карти
Собственикът на завода, никакви предположения не можа да изрази. "Твърдеше, че така както са съхранявани мините" не може да има взрив, допълни Бакалов. "Има три издадени акта. Явно контролът при работа и спазване на технология не е бил на високо ниво”, посочи Бакалов.
„Снощи от наблюдението с термокамерите има засечено животно в периметъра на взрива. Това е единственото ново в резултат на наблюдението.
Разбираме и хората и семействата, на които са пострадали, но без да направим тази вторична проверка не можем да кажем кой е вътре, уточни Бакалов.
" За сега не може да се влезе", каза социалният министър Христосков. "Тука има линейки на ВМА, дай Боже да има оцелели хора, които се нуждаят от помощ", каза той.
Бакалов посочи, че след проверката на 15 септември е установено, че е имало неправилно съхраняване на боеприпаси. "Все пак си има следователи, които са компетентни и те ще водят разследването".
Боеприпасите са били в неподходящи помещения". Технологията, по коята са унищожавани боепирпасите не е известна на Бакалов, отговори той на въпрос дали боеприпасите са рязани./ 24 часа

