Реал (Мадрид) се издъни у дома. Авансът му пред Барса вече е само 2 точки

02.03.2015 / 00:35 0

Реал (Мадрид) изненадващо завърши 1:1 у дома с Виляреал в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион и съкрати аванса си на върха на само 2 точки пред вечния враг и втори в подреждането Барселона.

През първото полувреме „белият балет” и „жълтата подводница” не си отбелязаха попадения на „Сантяго Бернабеу”. Домакините бяха активни, но атаките им завършваха предимно с неточни изстрели, докато футболистите на Виляреал действаха на контраатака.

След почивката в 52-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа и Кристиано Роналдо бе безупречен от бялата точка за 30-ия си шампионатен гол този сезон – 1:0.

Доста изненадващо гостите успяха да изравнят в 64-ата минута чрез Жерар Морено за 1:1, а до края на мача бяха подложени на сериозен натиск. Вратарят им Серхио Асенхо обаче направи блестящи спасявания след удари на Роналдо и компания.

В 84-ата минута „жълтата подводница” можеше дори да отбележи втори гол, но Касияс спаси удар с глава на Вието и предотврати попадението. Финалният щурм на „кралския” клуб не даде резултат и така играчите на Карло Анчелоти загубиха важни точки в борбата за шампионската титла.

Реал (Мадрид) остава все пак на върха с 61 точки и 2 повече от Барселона. Виляреал е шести с 45 точки, пише Блиц.