Рилски спортист победи Черно море във Варна

12.04.2014 / 19:38 0

Рилски спортист изигра една от най-добрите си срещи този сезон и съумя да победи като гост Черно море Порт Варна с резултат 86:79. Самоковци водеха през целия мач, с малки изключения, и стигнаха заслужено до успеха. Въпреки това те остават на шестото място, но вече с актив от 9 успеха и 12 поражения, докато варненци на практика се простиха с шансовете си за второто място, като вече са с баланс 14-8. При успех на Левски над Ямбол утре те ще се изравнят, но "сините" ще бъдат и с мач по-малко, а с две победи в оставащите три ще останат на третата позиция. В следващия кръг на 16 април (сряда) Рилецо гостува на Ямбол, а Черно море ще почива.

Серия от 14-2 в рамките на четири минути даде двуцифрена преднина на гостите, след което те държаха добър аванс почти до края на първата част, преди Ники Стоянов да намали до 5 точки след три успешни наказателни удара. Точно след средата на втората четвърт домакините излязоха напред, но само минута и половина по-късно гостите си върнаха водачеството, а на почивката то отново бе 5 точки.

Серия от 10-0 след средата на третата четвърт изведе Рилски напред с цели 14 точки аванс, а с тройка за начало на последната домакините намалиха на 8. Последва обаче серия от 9-0 за гостите, която вдигна разликата 17 на точки и на практика реши мача. Към края варненци намалиха на 7 пасива си, но пък за повече нямаше време.

Варненци овладяха цели 17 борби в нападение, но не успяха да се възпозват от това и вкараха едва 7 точки след тях. Рилски пък бе с 9 овладени топки и с отбелязани 4 точки при втори шанс.

Американският гард Джъстин Грей бе най-резултатен за победителите с 25 точки, а добави и 5 борби и 4 асистенции. Шон Барнет се отчете с 19 точки и 7 борби, а силно се включи Станислав Ваклинов с 11 точки и 4 борби.

За домакините с дабъл дабъл от 20 точки и 19 борби бе Милян Пупович, а с 16 точки и 7 асистенции е Педжа Стаменкович.