Рулетката с дузпи спря за титла футболни таланти на Черно море! Шампион е Ботев (Пд)!

30.06.2016 / 20:00 0

Родените през 2001 година футболисти на Ботев (Пловдив) станаха шампиони на България, след като победиха Черно море с дузпи във финала на държавното първенство във Велико Търново.

Ботевци вдигнаха трофея след 6:4. Редовните 70 минути завършиха 1:1 и според регламента се изпълняваха направо дузпи.

При ударите от бялата точка пловдивчани спечелиха с 5:3, пише viasport.bg. Пропуск за варненци направи Кристиян Парашкевов, който бе точен в редовното време. Ударът му от бялата точка обаче бе спасен от вратаря.

"Моряците" откриха резултата с куриозен гол. Кристиян Парашкевов шутира директно от пряк свободен удар от около 35 метра. Вратарят Марио Усков явно не беше подготвен или пък подцени ситуацията. Затруднен беше и от слънцето, което печеше срещу него и варненци поведоха с 1:0.

Преди това два пропуска направи Кристиян Добрев от Ботев - в 5-ата и 12-ата минута. Особено втората ситуация бе идеална - нападателят се освободи от защитата на Черно море, но очи в очи в Иван Дичевски шутира в аут.

Малко след гола "канарчетата" изтърваха отново - този път чрез Иван Василев.

В края на полувремето Добрев едва не изравни суперефектно. Вратарят на варненци Иван Дичевски излезе напред и изби топката с глава в тъч. "Жълто-черните" реагираха бързо и Добрев пробва удар от над 40 м, но топката с малко прехвърли рамката.

В 55-ата минута Кристиян Добрев вкара страхотен гол, като си проправи път към вратата отдясно на нападението и порази горния десен ъгъл на Дичевски - 1:1.

Малко преди това Димитър Пройчев удари греда за Ботев от свободен удар, отсъден заради нарушение на вратаря Иван Дичевски срещу откъсващия се Добрев.

Силните минути на "канарчетата" бяха преди и след попадението. В началото на втората част обаче двубоят беше "заспал". Пловдивчани атакуваха, но варненци се справяха с набезите им.

Малко преди края на редовното време "канарчетата" понесоха удар - Добрев получи контузия и бе заменен.

Дузпи:

Габриел Земярски (Ботев) - 1:0, вратарят Дичевски първоначално спаси, но дузпата беше пребита.

Христиан Фоти (Черно море) - 1:1.

Петър Дашев (Ботев) - 2:1.

Кристиян Парашкевов - 2:1, вратарят Усков изби топката!

Благовест Данчев - 3:1.

Даниел Стоянов (Черно море) - 3:2.

Димитър Тонев (Ботев) - 4:2

Тугай Неджет (Черно море) - 4:3

Станислав Шопов (Ботев) - 5:3, Ботев е шампион!

----

Ботев - Черно море 1:1

0:1 Кристиян Парашкевов (18), 1:1 Кристиян Добрев (55)

Ботев: Марио Усков, Станислав Работов, Димитър Балинов, Габриел Земярски-капитан, Тодор Петков, Димитър Пройчев, Станислав Шопов, Благовест Данчев, Кристиан Добрев (Петър Дашев), Димитър Тонев, Иван Василев;

Треньор: Стефан Стоянов

Черно море: Иван Дичевски, Ангел Игнатов, Даниел Стоянов, Мердин Адем (Никола Караиванов), Дамян Дамянов, Велислав Василев, Христиан Фоти, Кристиян Парашкевов, Тугай Неджет, Иван Иванов (Филип Иванов), Мартин Минчев-капитан;

Треньор: Мартин Христов

Съдии: Георги Давидов, Георги Дойнов, Илиян Капарашев и Никола Атанасов (четвърти);

Делегат на БФС: Игор Бакьов

Жълти картони: Иван Василев (Ботев); Иван Дичевски, Велислав Василев, Тугай Неджет, Мартин Минчев (Черно море);