Русия излъга Швеция и остава в играта

05.09.2015 / 21:58 0

Русия постигна минимална, но изключително важна победа с 1:0 над Швеция в европейска квалификация от група "G", която се игра в Москва. Единственото попадение в мача бе дело на Артьом Дзюба, пише gol.bg .

Още в самото начало на срещата съдийската бригада отмени попадение на капитана Широков заради спорна засада, а преди това Дзюба стреля със задна ножица над напречната греда.
Четвърт час след началото на мача Олег Шатов засече центриране отдясно на Кокорин, но кълбото профуча покрай десния страничен стълб. Широков стреля от движение след нов пас на Кокорин, но Исаксон парира.
В средата на първото полувреме английският рефер Марк Клатънбърг отмени гол и за Швеция при първата им опасна атака. Дурмас центрира в наказателното поле и там Антонсон засече безпощадно, но попадението не беше зачетено заради спорно нарушение на Вернблуум.
Малко преди почивката руснаците заслужено откриха резултата. Няколко подавания между Широков и Смолников осигуриха отлична позиция за стрелба на Артьом Дзюба, който реализира с помощта на страничната греда.
Русия продължи да доминира и след почивката, когато гостите излязоха без голямата си звезда Златан Ибрахимович, получил контузия. Първата голяма възможност през второто полувреме обаче дойде за шведите, но Акинфеев отрази тупалката на Форсберг.
Двата тима си разменяха бързи атаки, но опасни положения липсваха. Десетина минути преди края на мача Кокорин чукна топката покрай вратаря на шведите, но Олсон се върна и изчисти пред голлинията.
Маркус Берг можеше да накаже домакините в 88-та минута, но Акинфеев изпъкна със страхотно спасяване, а после улови шута на Ларсон от дистанция.
Прибраните в своята половина домакини намериха коридор за бърза контраатака, при която Йонов хвърли топката за Кокорин, но неговият удар от ждроб не се получи и прехвърли вратата. При следващата акция на Русия Кокорин би слабо в ръцете на вратаря.
В последните секунди на мача Форсберг отправи невероятен удар с левия крак от въздуха, но Акинфеев спаси не само положението, но и трите точки на своя тим.
Така руснаците събраха 11 и се доближиха само на една точка от втория в групата Швеция, който тази вечер допусна първо поражение в квалификационния цикъл. Лидер е Австрия с 16 точки и мач по-малко, а Черно гора е на четвърта позиция с пет пункта.