Русия сезира ООН и ОССЕ за кризата в Украйна
В неделя руското външно министерство заяви, че развитието на ситуацията в югоизточната част на Украйна започва да става изключително опасно и затова Русия ще внесе въпроса за кризисната ситуация в региона за обсъждане в Съвета за сигурност на ООН и в ОССЕ, предаде Интерфакс, цитирана от „Фокус”.
В съобщението се посочва, че „самопровъзгласилите се власти след държавния преврат в Киев са започнали насилствено потушаване на народните протести, които възникнаха в отговор срещу пълното незачитане на законните интереси на жителите на югоизточните региони, директните заплахи и насилието срещу всеки, който не е съгласен с доминирането на радикалните националистически, шовинистични, русофобски и антисемитски действия на коалицията, която царува в Киев с пряката подкрепа на САЩ и Европейския съюз”.
„Осъждаме категорично опитите да се използва груба сила срещу демонстрантите и активистите чрез членовете на „Десен сектор” и други незаконни въоръжени групи. Особено възмущение предизвикват престъпните намерения на Турчинов да използва армията срещу протестиращите”, се казва в текста. /"Пик"

