С 10 души Черно море игра силно, но изпусна да бие Локо (Пд)! Иван Маркович дебютира! (видео)

20.03.2016 / 15:52 2

Кадри: Диема Спорт

Макар че бе повече от 80 минути с 10 души, Черно море изигра силен мач срещу Локомотив (Пд), но изпусна да го бие.

Срещата от XXVI кръг на „А” група завърши 1:1 пред 2000 зрители на „Тича”. За домакините вкара Матиас Курьор (55), а за гостите точен беше Мартин Камбуров от дузпа (10).

Въпреки великолепното си представяне, "моряците" продължиха две черни серии в елита - 9 поредни мача без победа и 7 двубоя поред без победа у дома.

В 9-ата минута след пас на Ванчо Траянов от дълбочина Крум Стоянов нахлу в наказателното поле и бе спънат от Симеон Райков. Реферът Таско Тасков отсъди дузпа за гостите и изгони с директен червен картон Райков.

В 10-ата минута от бялата точка Мартин Камбуров бе точен, въпреки че Китанов докосна топката след удара – 0:1. Камбуров пък се изравни по голове с легендата на Черно море Стефан Богомилов. Двамата имат по 162 попадения.

Макар и с 10 души, „моряците” бяха по-активни до края на полувремето. В 13-ата минута при изпълнение на корнер Жоро Илиев имаше малшанс и счупи колчето, което бе сменено с друго.

В 26-ата минута Бакари пое технично топката в малкия пеналт, но в последния момент Александър Тунчев протегна крак и изби в корнер.

В 32-рата минута асистентът спря с несъществуваща засада откъсналия се сам Димитър Велковски от гостите, но  Жоро Китанов излезе навреме и щеше да изрита топката, дори играта да бе продължила.

В 42-рата минута страхотен шут на Стенио дос Сантос бе избит с една ръка от вратаря Ел Харуби.

В 44-ата минута играч на Локо се измъкна отляво и отправи нещо между центриране и удар по земята. Добре пласиран, Китанов изби в корнер.

В началото на второто полувреме Черно море продължи да атакува и да търси настървено изравняване. В 48-ата минута Бакари намери добре Георги Илиев, който опита да насочи топката към вратата, но ударът бе блокиран от Велев и кълбото отиде във вратаря Ел Харуби.

Секунди по-късно домакините имаха претенции, че Ел Харуби е играл с топката извън пеналта, но твповторенията показаха, че стражът на Локо излиза отвън, но държи топката с ръцете си вътре.

Натискът на домакините даде резултат в 55-ата минута. Даниел Георгиев центрира отдясно, Матис Курьор изпревари неразчетено излезлия Ел Харуби и насочи с глава топката в мрежата - 1:1.

В 64-ата минута след прецизен нисък пас на Матиас Стенио дос Сантос напредна отдясно и шутира по диагонала, но край гредата.

В 71-вата минута Иван Маркович смени Бакари и записа дебют за "моряците".

В последните 15 минути домакините се поумориха и Локо заигра добре, като в 84-ата минута се размина с втори гол.

След хубава атака Крум Стоянов подаде към Камбуров, който шутира с левачката над гредата.

В края на триминутното продължение Емил Гъргоров подаде към Карагерен, но той шутира от въздуха в аут.

Съставът на Черно море: Китанов, Георгиев (88-Васев), Николов, Стойчев, Венков, Клок, Стенио, Илиев (83 - Петков, ж.к.), Матиас, Бакари (71 - Маркович), Райков (ч.к.).