СК „Спартак“ АД даде базата на футболния клуб за близо 10 години
На Общо събрание на акционерите на Спортен комплекс “Спартак” АД бе взето решение да бъде сключен договор с футболния клуб за ползване безвъзмездно за 9 години и 6 месеца на спортната база и спортните съоръжения.
Акционерите в АД-то решиха единодушно и 80% от общата печалба на Спортен комплекс “Спартак” за периода 2013/2015 г., да бъде предоставена за издръжката на “Спартак” 1918.
“Това е добра новина за “Спартак”, защото всичко, което поставихме като изискване, бе прието в наша полза. Нормално е да разполагаме с нашите терени и да не плащаме на никой наем за тях, а да правим футбол професионално. Занапред нашата задача е да увеличим капитала на дружеството и да намерим хора, които са готови да помагат”, заяви за petel.bg председателят на УС на “Спартак 1918” Антон Фажев. Последният уточни, че още не е излязла съдебната регистрация на новия УС, но това ще стане съвсем скоро и заедно с другите членове Николай Станчев и Хугас Месропов ще вземат решения за клуба.
На събранието бе избран и втори изпълнителен директор в Съвета на директорите, който е представител на община Варна. Това е Илияна Кръстева, която ще има равни права и задължения с изпълнителния директор на СК “Спартак” АД.

