Съперник на България с победа в контрола

05.09.2014 / 01:03 0

Съперникът на българските национали в квалификациите за Евро 2016 Хърватия победи Кипър с 2:0 в контролна среща, играна в Пула. И двата гола за хърватите бяха реализирани от Марио Манджукич. Новият нападател на Атлетико (Мадрид) откри резултата в 18-ата минута, когато на границата на вратарското поле засече ниско центриране на Андрей Крамарич.

В 58-ата минута Манджукич удвои. Той изпревари защитник на Кипър, след като вратарят Кисас успя да избие удар Матео Ковачич, и прати топката в мрежата.

Три минути след второто си попадение Марио Манджукич беше заменен от Марио Пашалич. След това играта напуснаха Лука Модрич и Ален Халилович, а остротата в играта на домакините спадна.

България приема Хърватия на 10 октомври в мач от Група „Н“ на квалификациите за Евро 2016. Както е известно, българите стартират кампанията си за класиране на европейското първенство на 9 септември в Азербайджан. В този ден хърватите приемат Малта, пише Блиц.