Спартак 1918 със седма загуба, падна с 1:2 от ФК Бургас у дома

20.09.2014 / 18:55 1

Спартак 1918 загуби от ФК Бургас с 1:2 в двубоя от седмия кръг на "Б" група, който се игра във Варна. Това бе седмо поражение за домакините, които все още нямат спечелена точка и са на последното място в класирането с голова разлика 2:22.

Гостите започнаха силно двубоя. Още в първата минута Мирослав Радев нахлу в наказателното поле и стреля, но в аут. Във втората минута бургазлии успяха да открият резултата. Боби Борисов проби отляво, центрира и Мирослав Радев с удар отблизо вкара за 0:1. Варненци имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Огнян Стефанов в 20-ата минута, но реферът Ивелин Занев остана безмълвен. В 32-ата минута Любомир Любенов от Бургас стреля от 25 метра, но в ръцете на Крушарски.

В 47-ата минута Пламен Иванов изравни. Радулович центрира отдясно и футболистът на домакините вкара в мрежата на Янко Георгиев. В 72-ата минута след центриране от фаул Петър Патев стреля с глава, топката нацели гредата и попадна в резервата Ахмед Ахмедов, който отблизо покачи на 2:1 в полза на своя тим.Валко след това в игра влезе новото попълнение Орлин Орлинов, но той не успя да донесе точка на тима си. В 83-ата минута Никола Радулович бе изведен сам срещу вратаря на ФК Бургас, вкара топката в мрежата, но страничният съдия вдигна флага за засада и попадението бе отменено.

Спартак 1918 - ФК Бургас 1:2

Голмастори: Пл. Иванов (47); Радев (2), Ахмедов (72)

Спартак 1918: Ивайло Крушарски, Тодор Маринчев, Роналд Донев, Радомир Тодоров, Славомир Събков, Николай Чипев, Красимир Илиев, Пламен Иванов ж.к. (73 Орлин Орлинов), Никола Радулович ж.к., Никола Яначков (69 Станимир Димитров), Огнян Стефанов

ФК Бургас: Янко Георгиев, Даниел Шмедин, Петър Патев, Величко Величков, Тодор Гочев, Мирослав Радев (60 Петър Колев), Цветомир Цонков ж.к., Яни Пехливанов, Борислав Борисов ж.к., Любомир Любенов (89 Живко Хаджиев), Георги Станчев (52 Ахмед Ахмедов)

Главен съдия: Ивелин Занев, помощници: Християн Ганев, Мирослав Марков