Селски автобуси спирали срещу подкуп - кафе

28.11.2013 / 07:30 0

Боряна Димитрова, "Труд"

Това е единственият начин да спреш автобуса. Снимка ТЕОДОРА АНДРЕЕВА

Пакетче кафе "3 в 1" е единственият начин да се качиш на автобус в пловдивското село Строево. Шофьорите отказват да спират на двете нови спирки в началото и края на населеното място.

Сигнал за нестандартния подкуп изпратила една от пътничките до кмета Стоимен Чалов. "Не съм го видял с очите си, но жената ми го разказа. Възмутен съм!", каза кметът.

Според него шофьорите набирали скорост по отсечката и не им се отклонявало до спирките. Качвали пътници само от центъра, а хората трябва да вървят по километър-два до него.

"В селото няма работа и почти всички пътуват за Пловдив", допълни кметът. Новите спирки били направени през лятото, за да може жителите лесно да стигат до тях от всички точки на Строево. Возилата през селото са на половин час, като последният от Пловдив е в 18,20 ч. Чалов настоява да бъдат пуснати още няколко автобуса до 20 часа.

"Не ме занимавайте с простотии!", бе коментарът на Веселин Дошков, управител на фирма "Хеброс бус", която обслужва линията.


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама