Спартак 1918 с осма загуба поред. Сега се издъни в Гълъбово

28.09.2014 / 18:53 2

Отборът на Ботев победи Спартак 1918 с 1:0 в мач от VIII кръг на "Б" група в Гълъбово. Това е осма поредна загуба на варненци, които продължават да са на последно място, като единствени са без точка.

През първото полувреме играта бе равностойна, без положения пред двете врати. Домакините атакуваха, но варненци се бранеха организирано и бързо затваряха пространствата. Гостите имаха две добри ситуации, но Огнян Стефанов и Роналд Донев не успяха да нанесат точни удари.

В 55-ата мин Иван Винков откри резултата за Ботев, след като се възползва от пас на Георги Кирилов и колективна грешка в отбраната на варненския тим. Крилото напредна няколко метра и след диагонален удар, топката се чукна в гредата и влетя в мрежата - 1:0. Така Винков се превърна в герой за своите във втори мач поред.

В следващите минути домакините пазеха преднината си, а гостите нямаха идея как да превземат вратата им. Все пак Спартак 1918 създаде две ситуации за гол, но ги пропусна. Удар на Георги Кирилов от домакините с глава профуча край вратата.

Съставът на Спартак 1918: Крушарски – Маринчев, Р. Тодоров, Донев, Събков – Яначков, Кр Илиев – Радулович, Чипев, Пл. Иванов (ж.к., 65-Ст. Димитров), Огн. Стефанов (75-Малчев)