Спартак 1918 сгази Тервел. Съдията се контузи (снимки)

19.07.2014 / 21:04 0

Фото Румен Сарандев

Отборът на Спартак 1918 победи Септември (Тервел) с 8:0 в четвъртата си контрола на стадион „Спартак“. Заради поройния дъжд, който започна 90 минути преди мача, той закъсня със 7 минути. Валеше и в първите 30 минути, но теренът издържа и спарингът продължи нормално. Заради разликата в класите за близо 60-те зрители по-важно беше да видят колко гола ще вкарат домакините и как ще се справят новите попълнения и младите играчи. Всичко това се получи и още до 15-ата минута спартаклии водеха с 2:0 след попадения на Боби Борисов и две асистенции на Деян Христов.

В 33-ата минута Иван Минчев се разписа с нисък шут, а в 45-ата минута Деян Христов направи 4:0 с глава. В 48-ата минута точен беше и влезлият на почивката Станислав Желязков, а в 67-ата  във втора поредна проверка вкара юношата Ивайло Русев. Последният е син на популярния фен Розата. Малко след това на вратата на домакините се появи юношата Константинос Хафелос.

В 82-рата минута нелепа контузия получи съдията Димитър Михайлов, но д-р Купенов замрази крака му и така му позволи да изкара двубоя. В последните две минути Станислав Желязков и Янаки Смирнов оформиха крайното 8:0.

„Доволен съм от функционалното състояние на играчите, което им позволява да правят това, за което работим. За тази среща обаче оценки не е редно да давам, тъй като имаше разлика в класите и нивото на подготовка. До първия мач в „Б“ група искам да придобием динамика в играта, тъй като като темпо и смяна на ритъма вече се справяме“, каза Атанас Атанасов.

Той уточни, че Тодор Гочев е получи лека травма след удар, но не е нещо сериозно. Възстановени са пък Ивайло Яначков, Петър Патев и Николай Костов, но Атанасов е решил да им даде почивка днес.