"Спартак 1918" загуби с 0:3 от "Добруджа" (снимки)

10.08.2014 / 20:05 6

"Спартак 1918" загуби с 0:3 от "Добруджа" в двубой от втория кръг на "Б" група. Младият тим на варненци допусна попадение още в 90-та секунда, когато юношата на "Черно море" Атанас Илиев се разписа с удар от няколко метра. В 26-та Емил Колев удвои аванса на добричлии, след като довкара отбита от защитник на "Спартак" топка.

Като цяло гостите тотално доминираха през първото полувреме, а през втората част темпото на ира спадна. Все пак тимът на Светослав Тодоров стигна до трети гол, като негов автор отново бе Атанас Илиев, разписал се от десетина метра. Така домакините вече имат две загуби с по 0:3, като първата бе служебна.

На почивката феновете на спартаклии, които прекъснаха мача в началото с хвърлени димки и факли на терена, скандираха отвън против Фажев, а в началото на второто полувреме отново влязоха на стадиона и продължиха да искат обяснения от шефа на УС. Ултрасите настояваха да разберат защо е разбит отбора, защо Фажев не е разпуснал Спартак след това и кой му е дал пари, за да плати глобите от миналия сезон. Малко по-късно двете агитки едва не стигнаха до бой. Спартаклии измъкнаха знаме от сектора на гостите, но бързата намеса на петима полицаи и частната охрана тушира мелето в зародиш.

Спартак 1918 - Добруджа 0:3

Голмайстори: Илиев (2, 54), Колев (26)

Спартак:  Хавалес, Събков, П. Петров, Калудов, Младенов, Маринчев, С. Николов (46 – Ерменков), Щерев, Мехмед, Русев (85 – Мягков), Пл. Иванов (52 – Попов)

Добруджа: Радомиров, Гаджалов, Ем. Колев, Андонов, Кр. Димитров, Симеонов (46 – Лазаров), Станоев, Цачев, Сп. Георгиев (46 – Мустафа), Ат. Илиев (74 – Божилов), Ив. Димитров

Съдия: Адриян Петров