Спартак продължава за купата на аматьорите след победа в кв. „Повеляново“ (снимки)

23.09.2015 / 19:00 1

Отборът на Спартак победи Химик с 1:0 в мач от турнира за купата на аматьорите в девненския квартал „Повеляново“. Гола за успеха вкара Йордан Пенев с техничен удар в 25-ата минута и осигури среща на своите в следващия кръг с Тича 1948 (Долни чифлик). Преди попадението девненци изтърваха да се разпишат. Първо двама от тях пропуснаха сами срещу вратаря, а след това техен съотборник уцели напречната греда.

След почивката да увеличат резултата в полза на спартаклии изтърваха Данчо Пенев и Иван Добрев – на два пъти, и Марин Русев. От трибуните срещата изгледа най-успешният треньор в историята на Спартак Людмил Горанов, който бе в компанията на Димитър Трендафилов и Илко Станчев, както и на бившия спонсор на девненци Георги Йоргакиев. Над 60 ултраси бурно подкрепяха Спартак през цялото време.

Съставът: Митко Недев, Пламен Цветков, Иван Иванов, Йордан Янев, Данчо Пенев (65 – Марин Русев), Николай Иванов, Стойчо Попчев, Кристиян Славов (60 – Димитър Петев), Даниел Димов, Иван Добрев сн. Людмил Горанов (вторият от ляво надясно) заедно с Георги Йоргакиев, Димитър Трендафилов и Илко Станчев изгледаха срещата от трибуните.