Спартак сгъна Тополи и остана на върха

20.09.2015 / 19:10 0

Отборът на Спартак (Варна) записа трети успех в "А" областна група - с 2:0 като гост на Тополи, и остана на върха. Футболистите на Димитър Пантев са с пълен актив от 9 точки и голова разлика 14:1.

Спартаклии упражниха натиск и след няколко пропуска откриха резултата в 22-рата минута. Капитанът на варненци Йордан Пенев открадна топката от централния бранител Иван Иванов - Босната и останал очи в очи с вратаря не сгреши, като преди да влезе в мрежата топката срещна страничната греда.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха и гостите отново имаха тотален превес. В 58-ата минута след центриране  отдясно футболист на Тополи с глава си отбеляза автогол – 0:2. До края варненци създадоха няколко опасни ситуации, но не успяха да реализират нов гол.

Съставът на Спартак: Митко Недев, Пламен Цветков, Николай Иванов, Иван Иванов, Димитър Пантев, Йордан Янев, Йордан Пенев, Иван Добрев, Кристиян Славов, Ивайло Димитров, Шави Монтес (Ивайло Георгиев, Валентин Колев, Марин Русев).