Старшата на Черно море приключи годината с победа

12.12.2015 / 21:10 0

В среща от последния есенен 17 кръг в елитна група до 19 г по футбол юношите старша възраст на Черно море победиха Верея с 1:0.

Двубоят се игра на изкуствения терен в Стара Загора и започна добре за варненци, които още във 2-ата минута можеха да открият резултата. За игра с ръка в наказателното поле бе отсъдена дузпа, но ударът от бялата точка на Николай Минков бе спасен от вратаря на домакините . Надмощието на „моряците” продължи и след няколко пропуска те все пак материализираха превъзходството си . В 44-ата мин удар на Минков отново бе отразен от стража на Верея, но при добавката Кристиян Петков прати топката в мрежата. След почивката гостите отстъпиха инициативата на старзогорци , които обаче нямаха шанс в завършващата фаза на атаката.

За клубния сайт наставникът на Черно море Тодор Каменов заяви, че е доволен от показаното само през първото полувреме, но не и отпускането и колебливите изяви през 2-ата част. Така моряците ще зимуват на незавидното 11-о място с актив от 21 т , след 7 победи и 9 загуби, голова разлика 22:31.