Старшата на Черно море се дъни в морското дерби

29.11.2015 / 17:03 2

Юношите старша възраст на Черно море изгубиха с 0:3 морското дерби срещ Нефтохимик в Бургас от 15-ия кръг на елитна група по футбол до 19 години.

"Моряците" започнаха добре и създадоха няколко опасни ситуации, които обаче не успяха да материализират. В 25-ата минута изненадващо домакините поведоха в резултата след добре изпълнен пряксвободен удар. До края на полувремето варненци пресираха съперника, но така и не успяха да стигнат до гол. Стоян Илиев можеше да изравни, след като засече центриране от корнер, но топката срещна тялото на защитник на метър от голлинията.

През второто полувреме Нефтохимик реализира нов гол. Той падна в 65-ата минута след спорна дузпа. Нападател на бургазлии навлезе в наказателното поле, поведе дълго топката и се хвърли върху защитник на "моряците", а главният рефер мигновено посочи бялата точка. В 73-ата минута Николай Минков се озова на добра позиция, но стреля във вратаря. Валентин Йосков също не успя да преодолее стража на домакините. В 85-ата минута Нефтохимик стигна до трети гол, отново от дузпа. След изстрел от средно разстояние топката се удари в ръцете на бранител, чийто ръце бяха прибрани до тялото, но съдията отново видя нарушение на правилата и отсъди 11-метров наказателен удар.

"Доволен съм от играта ни до втория гол. Стояхме добре, пресирахме съперника и създадохме много добри флангови атаки. Но, за съжаление, не можахме да ги завършим. Дузпите бяха много пресилени. Вместо ние да бием - паднахме. След втория гол свалиха гарда и започнахме да играем малко хаотично. Въпреки това отново имахме положения, които обаче бяха повече плод на стихийност", каза треньорът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на „моряците”: Павлин Евтимов, Александър Михайлов (46-Николай Николаев), Георги Гушлев, Стоян Илиев, Стефан Иванов (66-Марин Сираков), Ерхан Томбак, Светослав Павлов, Кристиян Събев (66-Слави Славов), Николай Богданов, Николай Минков, Валентин Йосков.