Старшата на Черно море удари лидера като гост

16.04.2014 / 18:22 0

Футболистите на Черно море победиха с 2:1 като гости лидера в Елитната група до 19 години Левски. В столицата двата тима изиграха напълно равностойно първо полувреме в мача от междинния 25-ти кръг.

Веднага след подновяването на играта “сините” поведоха в резултата след колективна грешка във варненската отбрана. Гостите се активизираха и бързо изравниха. Голът беше дело на Сами Миланов, който в 65-ата минута с глава засече отлично центриране на Карен Мадоян. Натискът на “моряците” продължи и се стигна до победен гол. В 75-ата минута Мартин Костадинов вкара топката в мрежата на Левски след асистенция на Кристиян Пешков.

С този успех Черно море се укрепи в Топ 4 и запазва шансове за атакуване на призовите места. Следващата среща на варненци от 26-ия кръге на 27 април от 15 ч.,когато те приемат Видима-Раковски на стадиона под Аспаруховия мост.