Стоянстрой с отборната титла по тенис на маса за жени (снимки)

15.06.2014 / 13:31 0

Александър Дечев

Отборът на Стоянстрой (Пловдив) спечели държавното първенство по тенис на маса за жени. Последният кръг от финалната четворка завърши днес в зала “20” на Двореца на културата и спорта във Варна.

Стоянстрой победи с 4:2 в последния си мач своя основен опонент за първото място и досегашен шампион - Комфорт (Варна), и така спечели златните медали за осми път в историята си. Преди срещата двата съперника бяха с равен брой точки и именно мача помежду им трябваше да определи носителя на трофея.

Пред погледа на президента на федерациятна Стефан Китов пловдивчанки успяха да надделеят след оспорвани двубои. Новите шампионки са в състав Иванка Ангелова, Красимира Йовкова, Мария Йовкова и Рейхан Мехмед. Комфорт в този турнир бе в състав Даниела Ширилинкова, Анелия Карова, Стефани Илиева и Жанета Желева.

На трето място се наредиха състезателките на Национална спортна академия, а четвърти, но също с бронзови медали, са тенисистките на Чепеларе.

Всички те бяха наградени от Стефан Китов и президента на домакините от Комфорт Атанас Костурков.